SiTime SIT8008BI-22-XXE-37.124900
Part No.:
SIT8008BI-22-XXE-37.124900
Datasheet:
AnpuSIT8008BI-22-XXE-37.124900.pdf
Description:
MEMS OSC XO 37.1249MHZ H/LV-CMOS
Frequency:
37.1249 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)