SiTime SIT9002AI-233N33DO83.30000
Part No.:
SIT9002AI-233N33DO83.30000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
AnpuSIT9002AI-233N33DO83.30000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 83.3000MHZ LVDS SMD
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT9002
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
83.3 MHz
Function:
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-0.50%, Down Spread
Current - Supply (Max):
85mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-SMD (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)