SiTime SIT9002AI-233N33DQ100.00000
Part No.:
SIT9002AI-233N33DQ100.00000
Datasheet:
AnpuSIT9002AI-233N33DQ100.00000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Frequency:
100 MHz
Function:
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max):
85mA
Supplier Device Package:
6-SMD (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
1. How to order SIT9002AI-233N33DQ100.00000 on Anpu?
3. Are the SIT9002AI-233N33DQ100.00000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT9002AI-233N33DQ100.00000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer SiTime SiTime SiTime SiTime SiTime
Series SiT9002 SiT9002 * SiT9002 SiT9002
Package/Case 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead - 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Bulk Bulk Bulk Strip
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator MEMS MEMS - MEMS MEMS
Type XO (Standard) XO (Standard) - XO (Standard) SSXO
Frequency 150 MHz 100 MHz - 90 MHz 148.5 MHz
Function - - - - Enable/Disable
Output LVDS LVDS - LVDS CML
Voltage - Supply 2.5V 3.3V - 3.3V 1.8V
Frequency Stability ±25ppm ±50ppm - ±25ppm ±50ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C - -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 77mA 85mA - 85mA 51mA
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount - Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 6-SMD (5x3.2) 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5) 6-SMD (7x5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) - 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) - 0.031" (0.80mm) 0.039" (1.00mm)