SiTime SIT9365AC-4B1-30N159.375000
Part No.:
SIT9365AC-4B1-30N159.375000
Datasheet:
AnpuSIT9365AC-4B1-30N159.375000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 159.3750MHZ HCSL
Frequency:
159.375 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)