SiTime SIT9365AC-4E1-30E159.375000
Part No.:
SIT9365AC-4E1-30E159.375000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AnpuSIT9365AC-4E1-30E159.375000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 159.3750MHZ HCSL
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT9365, Elite Platform™
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
159.375 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)