SiTime SIT9365AI-2E1-30N160.000000
Part No.:
SIT9365AI-2E1-30N160.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AnpuSIT9365AI-2E1-30N160.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 160.0000MHZ LVDS
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
160 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)