STMicroelectronics 1.5KE7V5ARL
Part No.:
1.5KE7V5ARL
Manufacturer:
STMicroelectronics
Datasheet:
Anpu1.5KE7V5ARL.pdf
Description:
TVS DIODE 6.4VWM 14.5VC DO201
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
1.5KE, TRANSIL™
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.4V
Voltage - Breakdown (Min):
7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
690A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
8500pF @ 1MHz