STMicroelectronics LDK120PU-R
Part No.:
LDK120PU-R
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
AnpuLDK120PU-R.pdf
Description:
IC REG LINEAR POS ADJ 200MA 6DFN
Package/Case:
6-XFDFN
Output Type:
Adjustable
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
0.8V
Voltage - Output (Max):
5.2V
Voltage Dropout (Max):
0.3V @ 200mA
Current - Output:
200mA
PSRR:
55dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C