Suntsu Electronics, Inc SXT1148ED17-38.400M
Part No.:
SXT1148ED17-38.400M
Datasheet:
AnpuSXT1148ED17-38.400M.pdf
Description:
CRYSTAL 38.400MHZ 8 PF SMD
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)