Suntsu Electronics, Inc SXT21410CA07-20.000M
Part No.:
SXT21410CA07-20.000M
Datasheet:
AnpuSXT21410CA07-20.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 20.000MHZ 10 PF SMD
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)