Suntsu Electronics, Inc SXT21417BB17-52.000M
Part No.:
SXT21417BB17-52.000M
Datasheet:
AnpuSXT21417BB17-52.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 52.000MHZ 17PF SMD
Frequency:
52 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
17pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)