Suntsu Electronics, Inc SXT21420BA07-50.000M
Part No.:
SXT21420BA07-50.000M
Datasheet:
AnpuSXT21420BA07-50.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 50.000MHZ 20PF SMD
Frequency:
50 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)