Suntsu Electronics, Inc SXT22412DA17-27.000M
Part No.:
SXT22412DA17-27.000M
Datasheet:
AnpuSXT22412DA17-27.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 12PF SMD
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)