Suntsu Electronics, Inc SXT32411DA27-19.6608M
Part No.:
SXT32411DA27-19.6608M
Datasheet:
AnpuSXT32411DA27-19.6608M.pdf
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 11PF SMD
Frequency:
19.6608 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
11pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)