Suntsu Electronics, Inc SXT32412DA17-44.000M
Part No.:
SXT32412DA17-44.000M
Datasheet:
AnpuSXT32412DA17-44.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 44.000MHZ 12PF SMD
Frequency:
44 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)