Suntsu Electronics, Inc SXT32412EB17-19.6608M
Part No.:
SXT32412EB17-19.6608M
Datasheet:
AnpuSXT32412EB17-19.6608M.pdf
Description:
CRYSTAL 19.6608MHZ 12PF SMD
Frequency:
19.6608 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±15ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)