Suntsu Electronics, Inc SXT32413AA17-11.0592M
Part No.:
SXT32413AA17-11.0592M
Datasheet:
AnpuSXT32413AA17-11.0592M.pdf
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 13PF SMD
Frequency:
11.0592 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
13pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
250 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)