Suntsu Electronics, Inc SXT32417CC27-36.000M
Part No.:
SXT32417CC27-36.000M
Datasheet:
AnpuSXT32417CC27-36.000M.pdf
Description:
CRYSTAL 36.000MHZ 17PF SMD
Frequency:
36 MHz
Frequency Stability:
±25ppm
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
17pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)