Suntsu Electronics, Inc SXT3248FE17-16.384M
Part No.:
SXT3248FE17-16.384M
Datasheet:
AnpuSXT3248FE17-16.384M.pdf
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 8PF SMD
Frequency:
16.384 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)