Taiwan Semiconductor Corporation 1.5SMC33AH
Part No.:
1.5SMC33AH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
Anpu1.5SMC33AH.pdf
Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO214AB
Manufacturer:
Series:
1.5SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28.2V
Voltage - Breakdown (Min):
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
34A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)