Texas Instruments LM3671TLX-2.5/NOPB
Part No.:
LM3671TLX-2.5/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
5-WFBGA, DSBGA
Datasheet:
AnpuLM3671TLX-2.5/NOPB.pdf
Description:
IC REG BUCK 2.5V 600MA 5DSBGA
Manufacturer:
Texas Instruments
Series:
Package/Case:
5-WFBGA, DSBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Min):
2.7V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
600mA
Frequency - Switching:
2MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)