Texas Instruments REG710NA-2.5/3K
Part No.:
REG710NA-2.5/3K
Datasheet:
AnpuREG710NA-2.5/3K.pdf
Description:
IC REG CHARGE PUMP 2.5V SOT23-6
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Min):
1.8V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
30mA
Frequency - Switching:
1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)