Texas Instruments TL2575-15IKTTR
Part No.:
TL2575-15IKTTR
Package:
TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Datasheet:
AnpuTL2575-15IKTTR.pdf
Description:
IC REG BUCK 15V 1A TO263
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Min):
4.75V
Voltage - Input (Max):
40V
Voltage - Output (Min/Fixed):
15V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1A
Frequency - Switching:
52kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)