Texas Instruments TL2575-15IKV
Part No.:
TL2575-15IKV
Package:
TO-220-5 Formed Leads
Datasheet:
AnpuTL2575-15IKV.pdf
Description:
IC REG BUCK 15V 1A TO220-5
Package/Case:
TO-220-5 Formed Leads
Voltage - Input (Min):
4.75V
Voltage - Input (Max):
40V
Voltage - Output (Min/Fixed):
15V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
1A
Frequency - Switching:
52kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)