Texas Instruments TL780-12CKTE
Part No.:
TL780-12CKTE
Datasheet:
AnpuTL780-12CKTE.pdf
Description:
FIXED POSITIVE STANDARD REGULATO
Supplier Device Package:
1. How to order TL780-12CKTE on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that TL780-12CKTE is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the TL780-12CKTE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TL780-12CKTE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TL780-12CKTE.
Image TL780-05CKTE TL780-12CKTER TL780-05CKC TL780-15CKC TL780-12CKC
Part Number TL780-05CKTE TL780-12CKTER TL780-05CKC TL780-15CKC TL780-12CKC
Series * * - - -
Package/Case - - TO-220-3 TO-220-3 TO-220-3
Packaging Bulk Bulk Tube Tube Tube
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Output Configuration - - Positive Positive Positive
Output Type - - Fixed Fixed Fixed
Number of Regulators - - 1 1 1
Voltage - Input (Max) - - 25V 30V 30V
Voltage - Output (Min/Fixed) - - 5V 15V 12V
Voltage Dropout (Max) - - 2V @ 1A 2V @ 1A 2V @ 1A
Current - Output - - 1.5A 1.5A 1.5A
PSRR - - 85dB (120Hz) 85dB (120Hz) 85dB (120Hz)
Control Features - - - - -
Operating Temperature - - 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C