Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 13008-060KESA.
| Image | |||||
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 470 µF | 470 µF | 330 µF | 330 µF | 470 µF |
| Tolerance | ±10% | ±20% | ±10% | ±20% | ±10% |
| Voltage - Rated | 4 V | 4 V | 6.3 V | 6.3 V | 4 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60mOhm | 60mOhm | 56mOhm | 56mOhm | 60mOhm |
| Lifetime @ Temp. | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) | 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) | 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) | 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) | 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) |