Vishay Sprague M39003/01-2698/TR
Part No.:
M39003/01-2698/TR
Description:
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL
Series:
CSR13
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.39 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Manufacturer Size Code:
A
Failure Rate:
P (0.1%)