Vishay General Semiconductor - Diodes Division 1.5KE30A-E3/73
Part No.:
1.5KE30A-E3/73
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
Anpu1.5KE30A-E3/73.pdf
Description:
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC 1.5KE
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
25.6V
Voltage - Breakdown (Min):
28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
36.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)