Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCJ7.5CA-E3/57T
Part No.:
SMCJ7.5CA-E3/57T
Datasheet:
AnpuSMCJ7.5CA-E3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
116.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SMCJ7.5CA-E3/57T on Anpu?
3. Are the SMCJ7.5CA-E3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ7.5CA-E3/57T?
Image SMCJ70CA-E3/57T SMCJ7.0CA-E3/57T SMCJ75CA-E3/9AT SMCJ70CAHE3_A/H SMCJ75CA-E3/57T
Part Number SMCJ70CA-E3/57T SMCJ7.0CA-E3/57T SMCJ75CA-E3/9AT SMCJ70CAHE3_A/H SMCJ75CA-E3/57T
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V 7V 75V 70V 75V
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V 7.78V 83.3V 77.8V 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V 12V 121V 113V 121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.3A 125A 12.4A 13.3A 12.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)