Würth Elektronik SMAJ6.5CA
Part No.:
SMAJ6.5CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
AnpuSMAJ6.5CA.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
7.6V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)