YAGEO 1.5KE180CA/B
Part No.:
1.5KE180CA/B
Manufacturer:
YAGEO
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet:
Anpu1.5KE180CA/B.pdf
Description:
1.5KE, DO-201, 154V, 246V, BOX
Manufacturer:
YAGEO
Package/Case:
DO-201AA, DO-27, Axial
Series:
1.5KE
Packaging:
Box
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
154V
Voltage - Breakdown (Min):
171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
246V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)