YAGEO 1.5KE20CA/B
Part No.:
1.5KE20CA/B
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Anpu1.5KE20CA/B.pdf
Description:
1.5KE, DO-201, 17.1V, 27.7V, BOX
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Box
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17.1V
Voltage - Breakdown (Min):
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
54.9A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)