YAGEO 1.5KE27CA/B
Part No.:
1.5KE27CA/B
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Anpu1.5KE27CA/B.pdf
Description:
1.5KE, DO-201, 23.1V, 37.5V, BOX
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Box
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
23.1V
Voltage - Breakdown (Min):
25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
37.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
40.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)