YAGEO 1.5KE350A/B
Part No.:
1.5KE350A/B
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Anpu1.5KE350A/B.pdf
Description:
1.5KE, DO-201, 300V, 482V, BOX
Manufacturer:
YAGEO
Series:
1.5KE
Packaging:
Box
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
482V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)