YAGEO 1.5KE56A/B
Part No.:
1.5KE56A/B
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Anpu1.5KE56A/B.pdf
Description:
1.5KE, DO-201, 47.8V, 77V, BOX
Manufacturer:
YAGEO
Packaging:
Box
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
47.8V
Voltage - Breakdown (Min):
53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
19.7A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)