YAGEO SMAJ7.5A/TR7
Part No.:
SMAJ7.5A/TR7
Manufacturer:
YAGEO
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ7.5A/TR7.pdf
Description:
SMAJ DO214AC, UNIDIRECTIONAL 7.5
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)