YAGEO SMAJ8.5CA/TR7
Part No.:
SMAJ8.5CA/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMAJ8.5CA/TR7.pdf
Description:
SMAJ DO214AC, BIDIRECTIONAL 8.5V
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)