YAGEO SMBJ6.5CA/TR7
Part No.:
SMBJ6.5CA/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
AnpuSMBJ6.5CA/TR7.pdf
Description:
SMBJ DO214AA, BIDIRECTIONAL 6.5V
Manufacturer:
YAGEO
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
53.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)