Analog Devices Inc. ADP1073AR-3.3
Part No.:
ADP1073AR-3.3
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
AnpuADP1073AR-3.3.pdf
Description:
IC REG BUCK BOOST 3.3V 8SOIC
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Input (Min):
1V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Frequency - Switching:
19kHz
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SOIC
1. How to order ADP1073AR-3.3 on Anpu?
3. Are the ADP1073AR-3.3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ADP1073AR-3.3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ADP1073AR-3.3.
Image ADP1073AR-5 ADP1073AR-3.3 ADP1073AR-12 ADP1073AR
Part Number ADP1073AR-5 ADP1073AR-3.3 ADP1073AR-12 ADP1073AR
Manufacturer Analog Devices Inc. Analog Devices Inc. Analog Devices Inc. Analog Devices Inc.
Series ADP1073 ADP1073 ADP1073 ADP1073
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type Fixed Fixed Fixed Adjustable
Number of Outputs 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 1V 1V 1V 1V
Voltage - Input (Max) 30V 30V 30V 30V
Voltage - Output (Min/Fixed) 5V 3.3V 12V 0.212V
Voltage - Output (Max) - - - 24V
Current - Output - - - -
Frequency - Switching 19kHz 19kHz 19kHz 19kHz