Analog Devices Inc. ADP2121ACBZ-1875R7
Part No.:
ADP2121ACBZ-1875R7
Package:
6-WFBGA, WLCSP
Datasheet:
AnpuADP2121ACBZ-1875R7.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.875V 600MA 6WLCSP
Package/Case:
6-WFBGA, WLCSP
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
2.3V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.875V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
600mA
Frequency - Switching:
6MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-WLCSP (0.9x1.3)
1. How to order ADP2121ACBZ-1875R7 on Anpu?
3. Are the ADP2121ACBZ-1875R7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ADP2121ACBZ-1875R7?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ADP2121ACBZ-1.8-R7 ADP2121ACBZ-1875R7 ADP2121ACBZ-1.82R7 ADP2121ACBZ-2.3-R7 ADP2121ACBZ-1.85R7
Series - - - - -
Package/Case 6-WFBGA, WLCSP 6-WFBGA, WLCSP 6-WFBGA, WLCSP 6-WFBGA, WLCSP 6-WFBGA, WLCSP
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bulk
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
Output Configuration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
Number of Outputs 1 1 1 1 1
Voltage - Input (Min) 2.3V 2.3V 2.3V 2.9V 2.3V
Voltage - Input (Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V 1.875V 1.82V 2.3V 1.85V
Current - Output 600mA 600mA 600mA 600mA 600mA
Frequency - Switching 6MHz 6MHz 6MHz 6MHz 6MHz