Analog Devices Inc. ADPL16000CATA+T
Part No.:
ADPL16000CATA+T
Datasheet:
AnpuADPL16000CATA+T.pdf
Description:
IC REG BUCK ADJ 0.4V 8TDFN
Output Type:
Adjustable
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
60V
Voltage - Output (Min/Fixed):
0.9V
Voltage - Output (Max):
53.4V
Current - Output:
0.4V
Frequency - Switching:
500kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)
8-TDFN (2x2)
1. How to order ADPL16000CATA+T on Anpu?
3. Are the ADPL16000CATA+T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ADPL16000CATA+T?
Image ADPL16000CATA+T
Part Number ADPL16000CATA+T
Topology Buck
Output Type Adjustable
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 60V
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.9V
Voltage - Output (Max) 53.4V
Current - Output 0.4V
Frequency - Switching 500kHz
Synchronous Rectifier Yes
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)