Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX4832EUT33C-T
Part No.:
MAX4832EUT33C-T
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
AnpuMAX4832EUT33C-T.pdf
Description:
IC REG LINEAR LDO 100MA
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOT-23-6
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.13V @ 100mA
Current - Output:
100mA
Current - Quiescent (Iq):
150 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Enable, Error Flag, Soft Start
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Reverse Current
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order MAX4832EUT33C-T on Anpu?
3. Are the MAX4832EUT33C-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAX4832EUT33C-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAX4832EUT33C-T
Part Number MAX4832EUT33C-T
Manufacturer Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Series -
Package/Case SOT-23-6
Packaging Bulk
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.13V @ 100mA
Current - Output 100mA
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR -
Control Features Enable, Error Flag, Soft Start
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Current
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)