ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED SM5S30CA-Q1
Part No.:
SM5S30CA-Q1
Manufacturer:
ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Datasheet:
AnpuSM5S30CA-Q1.pdf
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Manufacturer:
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
74A
Power - Peak Pulse:
3600W (3.6kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SM5S30CA-Q1 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SM5S30CA-Q1 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SM5S30CA-Q1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM5S30CA-Q1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM5S30CA-Q1.
Image SM5S30CA-Q1
Part Number SM5S30CA-Q1
Manufacturer ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Package/Case DO-218AB
Series -
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 74A
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)