ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED SM8S30CA-Q1
Part No.:
SM8S30CA-Q1
Datasheet:
AnpuSM8S30CA-Q1.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
136A
Power - Peak Pulse:
6600W (6.6kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SM8S30CA-Q1 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SM8S30CA-Q1 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SM8S30CA-Q1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8S30CA-Q1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8S30CA-Q1.
Image SM8S30CA-Q1
Part Number SM8S30CA-Q1
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 136A
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)