ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED SM8S33A-Q1
Part No.:
SM8S33A-Q1
Manufacturer:
ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-218AB
Datasheet:
AnpuSM8S33A-Q1.pdf
Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Manufacturer:
Package/Case:
DO-218AB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
124A
Power - Peak Pulse:
6600W (6.6kW)
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SM8S33A-Q1 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SM8S33A-Q1 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SM8S33A-Q1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM8S33A-Q1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM8S33A-Q1.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SM8S33A-Q1 pin diagram, SM8S33A-Q1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM8S33A-Q1
Part Number SM8S33A-Q1
Manufacturer ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Package/Case DO-218AB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 124A
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)