ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED SMCJ33CA
Part No.:
SMCJ33CA
Manufacturer:
ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMCJ33CA.pdf
Description:
1500W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESS
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
33V
Voltage - Breakdown (Min):
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.8A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOD-123
1. How to order SMCJ33CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMCJ33CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMCJ33CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ33CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMCJ33CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMCJ33CA pin diagram, SMCJ33CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMCJ33CA
Part Number SMCJ33CA
Manufacturer ANBON SEMICONDUCTOR (INT'L) LIMITED
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.8A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)