Bourns Inc. 78F3R9J-RC
Part No.:
78F3R9J-RC
Datasheet:
Anpu78F3R9J-RC.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 555MA 320MOHM TH
Series:
78F
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
555 mA
DC Resistance (DCR):
320mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 78F3R9J-RC on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that 78F3R9J-RC is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the 78F3R9J-RC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 78F3R9J-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 78F3R9J-RC.
7.How to contact us to get technical supports, such as 78F3R9J-RC pin diagram, 78F3R9J-RC datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 78F3R9J 78F3R9J-RC
Part Number 78F3R9J 78F3R9J-RC
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc.
Series 78F 78F
Material - Core Ferrite Ferrite
Inductance 3.9 µH 3.9 µH
Tolerance ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 250 mA 555 mA
Shielding Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max 320mOhm Max
Q @ Freq 45 @ 7.9MHz 45 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 65MHz 50MHz
Ratings - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm) 0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm)