Bourns Inc. CF453215-270K
Part No.:
CF453215-270K
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
AnpuCF453215-270K.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 170MA 3.6 OHM SMD
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CF453215
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
170 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
3.6Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)