Bourns Inc. SMAJ350CA
Part No.:
SMAJ350CA
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
AnpuSMAJ350CA.pdf
Description:
TVS DIODE 350VWM 567VC SMA
Manufacturer:
Bourns Inc.
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
350V
Voltage - Breakdown (Min):
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
700mA
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ350CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ350CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ350CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ350CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ350CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ350CA pin diagram, SMAJ350CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ350CA
Part Number SMAJ350CA
Manufacturer Bourns Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 350V
Voltage - Breakdown (Min) 391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 700mA
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)