Cal-Chip Electronics, Inc. CHV0805N250470FCT
Part No.:
CHV0805N250470FCT
Datasheet:
AnpuCHV0805N250470FCT.pdf
Description:
HVCAP0805 COG 47PF 1% 250V
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CHV0805N250470FCT on Anpu?
3. Are the CHV0805N250470FCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHV0805N250470FCT?
Image CHV0805N250470FCT
Part Number CHV0805N250470FCT
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series CHV
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features General Purpose
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)